Hea vein on õnnistus. Seetõttu tuleks seda vastavalt kohelda. Te ei pea olema veinitootja või sommeljee, et seda kõigi oma meeltega hinnata. Maitseid ja aroome saab esile tuua ka sobiva serveerimisega. Järgi selleks mõningaid põhilisi reegleid.
Loe meie nõuandeid, milliseid veiniklaase valida ja millised on parimad serveerimistemperatuurid.Ei mingeid moeröögatusi. Kõikide veiniklaaside puhul sobivad kõige paremini need, mis on valmistatud kvaliteetsest läbipaistvast klaasist. Need klaasid võimaldavad teil ära tunda veinide erinevaid varjundeid.
Mida õhem klaas, seda parem. Keerutades veini õhukese seinaga klaasis, saate paremini hinnata selle viskoossust.
Sellepärast ärge kõhelge, kui haarate mahukamate veiniklaaside järele. Neist pole mitte ainult mugavam kahte detsiliitrit juua ja veini keerutada, vaid ka aroom ei kao nii kiiresti ära.
Valgete veiniklaaside kuju peaks olema tulbikujulised. Korpus on seega kerakujuline ja serva suunas veidi kitsenev. Nii püsib veini aroom klaasis kauem.
Mida aromaatsem ja raskem on valge vein, seda avatum võib klaas olla.
Ja kuna valgeid veine serveeritakse külmalt, hoidke klaasivarrest võimalikult madalal.
Roosasid veine võib serveerida ka tulbikukujulises klaasis.Punase veini klaasid on õhupallikujulised väga praktilisel põhjusel. See tuleneb sellest, et maitsete ja aroomide esiletõstmiseks on vaja piisavalt ruumi. Seetõttu peaks tase, mis veinil pärast valamist tekib, olema lai, eriti aromaatsete sortide puhul.
Ja kuna punast veini ei tohiks serveerida külmalt, on punase veini klaasi vars tavaliselt lühem. Kuigi me võime punase veini klaasi hoida kuni kolme sõrmega varre tipus, ei tohiks me siiski klaasi ennast puutuda.
Ja kui palju tuleb klaasi valada? Täitke see lihtsalt kolmandiku ulatuses täis, et saaksite veini hõlpsasti keerutada.Vahuveine on kõige parem nautida flöödikujulises klaasis. Kitsas klaasis paistab nii veini kui ka valamisest tekkinud vaht suurepäraselt välja.
Kõrge alkoholisisaldusega dessertveinide jaoks sobivad väikesed kitsa servaga klaasid, millest aroomid ei pääse nii kiiresti välja.
Veinide maitset võib kahjustada ebasobiv serveerimistemperatuur. Punaseid veine tuleks enne serveerimist umbes 20 minutit külmkapis jahutada. Kuna valgeid veine serveeritakse külmalt, jahutage need aegsasti ette.
Ei ole korgitseri käepärast? Koolinoorte viga. Tõenäoliselt pole muud teha, kui improviseerida. Ja kahjuks riskid veini rikkumisega.
Korgitserile sarnaselt võite kasutada näiteks pikka võtit, mille puurite diagonaalselt korgi sisse ja tõmbate korgi tugeva tõmbega välja.
Alternatiivina võib kasutada välgumihklit, et kuumutada pudelikaela korgi all, kuni temperatuurimuutus tekitab pudelis tugeva surve, mis sunnib korgi välja. Pudelit on vaja kuumutada vähemalt 3 minutit. Siiski tuleb olla ettevaatlik, et välgumihkel ise või kuum klaas ei tekitaks põletusi.
Kui soovite veini kodus hoida, kasvõi mitu kuud, hoolitsege selle eest vastavalt. See tasub teile suurepärase maitsega.
Ärge muretsege, te ei pea kohe veinikeldrit hankima. Veinikelder sobib eriti hästi väga peente ja arhiveerimisvõimeliste veinide jaoks.
Tava-veinide puhul piisab mõnest põhireeglist.