12% allahindlus koodiga BONAMI12 | Säästa juba täna →
Birthday Deals | Säästa kuni -50% →
10 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

Magamine nagu pilv: mis on kasti kevadvoodi ja miks te ei taha teist

Vedrudega voodid muutuvad üha populaarsemaks. Need pakuvad erakordset magamismugavust, mis on võrreldav viietärnihotellide mugavusega. Kui olete juba pikka aega unistanud vedrustusega voodist, kuid ei tea, kuidas seda valida, lugege meie juhendit.

Saate teada, mis on vedruga voodi, millised on selle eelised ja puudused, millistest kihtidest see koosneb ja kuidas seda õigesti hooldada, et see uuena võimalikult kaua vastu peaks.

Võite tunda ka vedruvedrudega voodeid termini kontinentaal- või Ameerika voodid all.

Võite tunda ka vedruvedrudega voodeid termini kontinentaal- või Ameerika voodid all.

Mis on vedruga voodi

Boxspring voodid on mugavad, praktilised ja luksuslikud. Nende nimi pärineb ingliskeelsetest sõnadest "box" ja "spring". Need on väga populaarsed Põhja-Ameerikas ja Skandinaavia riikides, mistõttu neid nimetatakse ka Ameerika või kontinentaalvooditeks.

Need voodid põhinevad vedrudega varustatud ristkülikukujulisel kastil. Nende hulka kuuluvad tavaliselt ka madrats, madal kattemadrats, polsterdatud voodipeats ja panipaik.
Vedruga vedruga voodites olevad madratsid on pikema elueaga.

Vedruga vedruga voodites olevad madratsid on pikema elueaga.

Kastvedrustusega voodi ostuhind on kõrgem kui klassikalisel.

Kastvedrustusega voodi ostuhind on kõrgem kui klassikalisel.

Vedruga voodite eelised ja puudused

Sa juba tead, mis on vedruga voodi. Nüüd vaatleme selle peamisi eeliseid ja võimalikke puudusi, et teil oleks selge ettekujutus, kas see on teie jaoks õige valik.
Eelised
  • Boxspring-voodid sobivad inimestele, kellel on seljavalu ja kellel on kõrged mugavusnõuded.
  • Kõrge voodipind muudab voodis pikali heitmise lihtsaks.
  • Vedruvedrudega voodite madratsite eluiga on pikem kui klassikalistel.
  • Tänu resti puudumisele need voodid ei kriuksu.
  • Seda toodetakse paljude kujunduste ja värvidega, nii et igaüks saab valida oma unistuste voodi.
  • Kõik mudelid on varustatud kõrge peatsiga, et saaksite mugavalt voodis istuda.
Puudused
  • Enamasti ei saa vedruga vooditel selja asendit reguleerida. See on võimalik ainult reguleeritavate restliistudega voodite või kaugjuhtimispuldiga vedruvedruga voodite kallimate mudelitega.
  • Vedrudega voodid on massiivsed ja võtavad magamistoas üsna vähe ruumi.
  • Vähem õhuringlus võrreldes klassikaliste vooditega.
  • Kastvedrustusega voodi ostuhind on kõrgem kui klassikalisel.

Kastvedrudega voodid: Täpsem ehitus

Kui klassikaline voodi on varustatud restraami ja madratsiga, siis vedrumadratsiga voodid koosnevad vedrukarbist, mida täiendavad vedrusüdamikuga madrats ja madal kattemadrats või kattemadrats. Tänu vedrualusele ja madratsile tekib topeltvedrustus, mis reageerib paremini keha liikumisele ja punktkoormustele.

1. Kast: vedru alus

Asjata otsiksite kastvedrudega voodite alusest võre. Need koosnevad enamasti ühtlaselt jaotunud bonell-vedrudega puitkarkassist, tänu millele tekib stabiilne madratsitugi. Seega reageerivad nad koormusele punktsuunas, st täpsemalt. Lisaks aitab vedrusüdamik kaasa ka vajalikule õhuringlusele.

2. Vedrumadrats

Madrats asetatakse vedrualusele. Enamasti on selleks taskuvedrumadrats, kus üksikud vedrud on üksteisest eraldatud ja õmmeldud "taskuteks", mis individuaalselt reageerivad keha survele ja jaotavad selle raskuse optimaalselt. Suurepärane inimestele, kes kannatavad seljavalu või nende.

Lisateavet madratsite kohta leiate meie juhendist Kuidas madratsit valida.

3. Pealismadrats "kattemadrats"

Vedruga voodite viimane kiht on pealismadrats ehk kattemadrats. See on vaid mõne sentimeetri kõrgune matt, mis katab kogu voodi pinna. Seega ei pea te vaeva nägema madratsite vahel tekkiva ebamugava vahega. Kattekiht kaitseb ka madratsit mustuse ja higi eest, pikendab põhimadratsi eluiga ning võib madratsit pehmendada või, vastupidi, tugevdada.

Enamasti on see valmistatud külmvahust või mäluvahust, mis kohandub ideaalselt kehakujuga. Samas võib kohata ka lateks- või geelkatteid.

Pealiskate on tavaliselt vedruga voodi osa või saate selle eraldi osta. Kui topper on juba vedruga voodi osa, on see Skandinaavia tüüpi. Kui see pole kaasas, on see Ameerika tüüpi.
Boxspring voodid koosnevad vedrukastist, vedrusüdamikuga madratsist ja kattekihist.

Boxspring voodid koosnevad vedrukastist, vedrusüdamikuga madratsist ja kattekihist.

Vedruga voodite kõrgus

Vedrukastiga voodid on kõrgemad kui klassikalised. Normaalse 40 cm raamikõrguse asemel võib vedrustusega voodi kõrgus olla kuni 70 cm. Seega on üles tõusmine ja magamaminek palju lihtsam. Voodi suurenenud pindala kaitseb ka selga, nii et seda hindavad peamiselt vanemad inimesed või need, kes kannatavad selja- ja liigesevalude käes.
Kuidas määrata vedrustusega voodi ideaalset kõrgust?
Istuge voodi servale nii, et teie reied ja sääremarjad moodustavad täisnurga või veidi suurema nurga. Jalad peavad puudutama põrandat. Lühemate inimeste jaoks on optimaalne raami kõrgus 60–65 cm.
Vedruga voodite kõrge panipaik võimaldab hõlpsalt pikali heita ja püsti tõusta.

Vedruga voodite kõrge panipaik võimaldab hõlpsalt pikali heita ja püsti tõusta.

Kastvedrudega voodeid toodetakse paljudes disainides ja värvides.

Kastvedrudega voodeid toodetakse paljudes disainides ja värvides.

Kuidas vedrustusega voodit hooldada

Selleks, et teie vedruga voodi teeniks teid võimalikult kaua, on oluline seda regulaarselt hooldada. pöörake ja õhutage madratsit regulaarselt, et see püsiks elastne ja puhas. Polstri regulaarne tolmuimejaga puhastamine väldib tolmu ja allergeenide kogunemist ning plekkide korral kasutage pehme mööbli jaoks mõeldud õrna puhastusvahendit. Ärge unustage ka jalgu ja voodiraami – aeg-ajalt kinnitust kontrollides tagate selle stabiilsuse ja pikaealisuse.

Kas kardate, et voodi puhastamine rikub selle ära? Jätke see professionaalide hooleks!

Korduma kippuvad küsimused

Mis on vedruga leht?

Vedruga leht on spetsiaalset tüüpi leht, mis on mõeldud vedrustusega vooditele. Tänu oma lõigatud ja elastsetele äärtele kallistab see suurepäraselt vedrumadratsitele omaseid kõrgeid madratseid ja katteid. Seega tagab see täiusliku nakkumise ilma kogunemiseta.

Mis on Bonelle madrats?

Bonel madrats on vedrusüdamikuga madratsitüüp, kus vedrud on omavahel ühendatud nn. bonell süsteem. Need vedrud on liivakella kujuga ja ühendatud juhtmetega, mis tagab madratsi ühtlase jäikuse ja vastupidavuse. Bonel madratsid on tuntud oma tugevuse, suurepärase ventilatsiooni ja pika eluea poolest.

Kas vedrumadratsis on võimalik madratsit vahetada?

Vedrudega voodid on loodud nii, et oleks võimalik vahetada nii madratsit kui ka kattemadratsit. Kui madrats kulub või ei vasta enam teie vajadustele, saab selle hõlpsasti asendada uuega, mis sobib voodiraamiga. Vedrukonstruktsiooni ergonoomilisuse ja mugavuse säilitamiseks on oluline valida sama suurusega ja sobiva kõrgusega madrats.