Black Friday | 40 000+ toodet kuni 60% allahindlusega →
10 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

Kuidas jõulutähte nii kasvatada, et see ka järgmisel aastal õitseks?

Taim, mida kutsutakse professionaalselt jõulutäheks, on värviline taim, mis on saanud jõulukaunistuste lahutamatuks osaks. Kuid kas teadsite, et saate sellega värvilisi jõule pidada ka aastate pärast? Loe siit, kuidas selle eest õigesti hoolitseda, et see oleks järgmisel aastal taas kaunilt värviline.

Kuidas valida ja osta kvaliteetne jõulutäht?

  • Kui te taime alles nüüd ostate, olge ettevaatlik, kust te seda ostate. See peaks olema poes sisetingimustes, soojas, mitte väljas külmas, nagu seda mõnikord välja pannakse.
  • Valige taim, millel on veel rohelised pungad.
  • Vaadake taim põhjalikult üle, et veenduda, et ta on kahjuritest vaba.
  • Katsuge taime õrnalt raputada, et näha, kas lehed on maha kukkunud.
  • Nuusutage mulda: Kas te tunnete hallituse lõhna? Siis ärge ostke ka sellist taime.

Nipp: Laske taim poes hästi ära pakendada, et ta ei kannataks järsu temperatuuride kõikumise all.

5 sammu, kuidas hoolitseda jõulutähe eest advendi ajal

  1. Kui te taime koju toonud olete, leidke sellele sobiv koht. Palju hajutatud valgust on ideaalne. Ärge pange seda radiaatori lähedusse, optimaalne temperatuur on 20-22 °C.
  2. Andke taimele värsket vett.
  3. Hoidke muld mõistlikult niiske.
  4. Taime võib pihustada pihustuspudeliga.
  5. Kaitske oma jõulutähte järskude temperatuurimuutuste, tõmbetuule, kütte ja otsese päikesevalguse eest.

Kuidas hoolitseda jõulutähtede eest pärast jõule

  1. Kui värvilised lehed on pärast jõule maha langenud, lõika taim umbes 10 sentimeetri pikkuseks tagasi ja seisata valge mahla väljavoolamine, leotades seda soojas vees. Asetage taim valgusküllasesse kohta, kus temperatuur on umbes 16 kraadi ja piirake talvel kastmist.
  2. Värviliste lehtede asemel hakkavad kevade ja suve saabudes järk-järgult uued rohelised lehed võrsuma ja jäävad selliseks suurema osa aastast. Selleks, et nad taas õitsema hakkaksid, on vaja veidi rohkem hoolt kanda.
  3. Ideaalne temperatuur jõulutähe kasvatamiseks on umbes 20 °C. Vältige jällegi tuuletõmbust ja otsest päikesevalgust. Koht läänepoolse akna lähedal on selleks ideaalne. Taime võib kevadest kuni sügiseni ka õues hoida, kus ta talub ka otsest päikest (ida- või läänepoolset).
  4. Kastke jõulutähte regulaarselt värske veega ja jälgige, et muld ei oleks liiga märg. Kastke pigem harvemini, kui et üle kasta. Pidev väetamine aitab hoida taime heas seisukorras. Kui ta on sellest välja kasvanud ja juured on liiga täis kasvanud, võite ta ka ümber istutada suuremasse potti.

Taime äratamine üks kuu enne jõule

Kuu enne jõule on kõige olulisem aeg, kui soovite, et teie jõulutäht taas oma laual või aknalaual särama hakkaks. Taimele tuleb tagada lühike päev ja pikk öö, soovitavalt 8-9 tundi pimedust päevas. Selle saavutamiseks katke taim õhtul kinni (nt paberikarbiga) ja paljastage ta hommikul. Igasugune valgus - alates tänavalampidest kuni koduvalgustuseni - võib mõjutada (mitte)õitsemist, seega on katmine väga oluline.

Juba kolme nädala pärast võite oodata uusi pungi värviliste õisikute keskel. Jõuluõhtuks on teil ilus, kodune jõulutäht täies ilus.

Huvitavad faktid jõulutähtede kohta

  • Jõulutäht on tuntud oma iseloomulike punaste lehtede poolest, mida me sageli peame lilledeks, kuid tegelikult on lilled väikesed kollased pallid nende lehtede keskel.
  • Taim on pärit Mehhikost, kus ta on olnud jõulude sümbol alates 17. sajandist ja teda peetakse seal mitmeaastaseks taimeks. Ta kuulub brüofüütide sugukonda ja on lemmikloomadele ja lastele mürgine. Selle valge piim võib põhjustada ebameeldivat löövet.

Tipp: Varustage oma pidulik laud särava kuldse ingli või tähega, mis koos elava kaunistusega lisab teie koju tõelise jõuluessentsi.