Kartulisalat, paar pudelit munalikööri, värsked maitsetaimed, köögiviljad ja äärmiselt aromaatsed juustud. Pühadeaegne külmkapp on pungil ja sa mõtled, kuhu seda kõike panna?
Külmikusse toidu paigutamine võib olla keeruline, kuid õigete abimeestega saad sellega ilusti hakkama. Näitame Sulle meie lemmikuid stiilseid purke, pudelied ja praktilisi vidinaid, mis teevad Su igapäevaelu mitu korda lihtsamaks.
Kõigepealt lülita külmkapp välja ja pane selle alla kalts juhuks, kui jää sulab ja vesi tilkuma hakkab. Seejärel eemalda külmikust kõik toiduained ja viska minema kõik, mis on riknenud või mille kõlblikkusaeg on möödas. Valmista ette ämber koos seebivee või äädikaga ja lapp. Eemalda kõik sahtlid ja riiulid ning pese neid kraanikausis. Seejärel puhasta külmiku sisemus seebiveega. Ära unusta ka äravoolutoru. Lõpuks pühi kõik lapiga kuivaks, et härmatist ei tekiks. Lõpuks pane toit tagasi külmkappi, järgides selles artiklis mainitud näpunäiteid.
Mõtle ka ruumi jaotusele külmiku ukse sees. Päris põhja on soovitav panna piim, mahlad, mineraalvesi ja kui Sulle meeldib alkohol, siis õlu ja valge vein.
Avatud hoidised ja moosid võib asetada veidi kõrgemale. Siin saab säilitada ka ketšupit koos sinepi ja muude kastmetega. Ka munad ja või margariiniga sobivad ideaalselt ukse sisse. Ära pane paberpakendis mune külmkappi, kuna see suurendab erinevate bakterite edasikandumise ohtu. Tõsta need plastikust munakarpi, eelistatavalt ots allapoole.
Sügavkülmiku temperatuur peaks olema -18 kuni -20 °C. Paki kõik toiduained korralikult ära ja märgi peale kuupäev. Proovi toit võimalikult kiiresti külmutada, see säilitab paremini selle kvaliteedi ja struktuuri. Ära külmuta lehtköögivilju, praetud toite, majoneesi, suure veesisaldusega puu- ja köögivilju.
Lase küpsetatud toidul jahtuda ja aseta see võimalikult kiiresti, ideaaljuhul kahe tunni jooksul, külmkappi. Jaga toit väiksemateks portsjoniteks, et seda kiiremini jahutada ja üles soojendada. Kuumutamisel jälgi, et toit jõuaks vähemalt 75°C-ni.