Black Friday | 40 000+ toodet kuni 60% allahindlusega →
10 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

Korteri ümberkujundamine eklektilises stiilis, kus traditsionaalsus kohtub modernsega

Kuidas teha lühiajaline üürikorter funktsionaalseks ja hubaseks, et kliendid tunneksid end koduselt? Me teame, et see on võimalik.

Vaadake, kuidas meie Bonami disainer Veronika Gajdošová lahendas väljakutse sobitada parkettpõrandad ja kõrged laed kaasaegsete elementidega, unustamata seejuures tulevaste elanike mugavust.

Veronika Gajdosova: Algusest peale on ruumi määratlenud parkettpõrandad ja kõrged laed.



Veronika, millise sooviga kliendid teie juurde tulid?
Klient Blahobyty soovis huvitavat ja hubast disaini, kus kliendid tunneksid end koduselt. Samuti oli neile oluline, et kujundus tõstaks korteri üldist visuaalset atraktiivsust ja teeks selle atraktiivseks paljudele klientidele lühiajaliseks üürimiseks.
Millise stiili valisite teie ja korteri omanik ja miks?
Klient ja mina valisime selle ruumi jaoks stiili, mis sobiks ka korteri asukohaga, seega valisime Pariisi korteritele iseloomuliku välimuse. Lisasime seintele liistud ja valisime mööbli, mille puhul oli rõhk glamuuril. Olime kliendiga algusest peale idee osas kindlad, nii et jäime selle idee juurde.
Korteril on 19. ja 20. sajandi vahetuse üürimajadele iseloomulikud tunnused. Millistest suunistest lähtudes otsustasite, millised elemendid on ajastutruudust rõhutanud ja milliseid kaasaegseid elemente lisanud?
Parkettpõrandad ja kõrged laed olid algusest peale määravad elemendid. Neil on ajastutruu iseloom, mida me oleme täiendanud seinaliistudega. Teisest küljest oleme rõhutanud moodsaid elemente valitud materjalidega, nagu velvet- või buklee, samuti mööbli ja kaunistustega.
Kui pikk oli teekond lähenemisviisist kavandamiseni ja lõpliku rakendamiseni?
Alguses täpsustasime investoriga kiiresti briifi ja projekteerisime ruumi ilma suuremate lisamuudatusteta. Kogu protsess võttis meil aega umbes 4 nädalat, kus 2 nädalaga vormistasime disaini lõplikult, nädal aega valmistasime korteri ja kõik tooted ette ning viimasel nädalal viisime kogu disaini ellu, sealhulgas ka liistud või värvimine.
Kuidas sa valgustusega hakkama said?
Valgustuse eesmärk oli luua õhtul meeldiv atmosfäär, sest päeval oli korteris palju päevavalgust. Seetõttu projekteerisime valgustuse silmade kõrgusele ja allapoole, mis mõjub inimese psüühikale positiivselt. Sama eesmärgiga valisime laevalgustiteks lühtrid.
Kas teil oli ruumi kujundamisel mingi konkreetne inspiratsioon?
Mind inspireerisid Pariisi korterid, millel on eriline iseloom, mida tahtsin selles kujunduses kajastada. Materjalide, mustrite ja värvide kombinatsioon kaunistuses täiendab selle kujunduse üldist väljanägemist.
Kas omanikud seadsid mingeid piiranguid disaini osas või andsid nad teile vabad käed?
Meil oli investori poolt ruumide funktsionaalsuse kohta antud briifing, mille kohaselt pidime saama magamiseks diivanvoodi ja kahekohalise toa. Peale selle olid meil vabad käed ja investoril ei olnud mingeid eelistusi materjalide või sisustuse stiili osas.
Kas olete projekteerinud interjöörile mingeid vidinaid, mis suurendavad korteri funktsionaalsust?
Kuna tegemist on üürikorteriga, püüdsime saada piisavalt ruumi magamiseks ja puhkamiseks. Loomulikult ei tohi neis korterites puududa kodukontoripinnad.