Black Friday | 40 000+ toodet kuni 60% allahindlusega →
10 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

Jõuludeks ettevalmistumine: mida nädalate kaupa tegema peaks

Kas ainuüksi mõte jõuluettevalmistustest tekitab Sulle stressi? Sel aastal proovi asju teisiti teha. Naudi jõulupühi rahus ja vaikuses. Kuidas seda teha? Planeeri kõik, mida jõulude ajal tegema pead, etappide kaupa. Nii väldid jõulusaginat, ei unusta midagi ja naudid lõpuks jõule nii, nagu alati soovinud oled.

Meie näpunäited ja praktiline kontrollnimekiri tagavad, et jõuludeks valmistumine on sama mänguline kui piparkookide kaunistamine. Kas oled valmis jõulurõõmu tundma?

Tänu hoolikale planeerimisele saad jõulueelsete ettevalmistustega hõlpsasti hakkama.

Ettevalmistused jõuludeks: novembri viimane nädal (24.-30. november)

Nende salanipp, kes saavad jõuludeks valmistumisega suurepäraselt hakkama? Nad alustavad juba novembri viimasel nädalal! Ära lase end heidutada pere ja kolleegide kommentaaridest, et pingutad üle. Vastupidi, võta seda nii, et jõuludeni on jäänud täpselt kuu – parim aeg aeglaselt alustada. Milliste jõuluettevalmistustega saab alustada novembri viimasel nädalal?

  • Koosta oma jõulukingituste nimekiri, sh. eelarve.
  • Küpseta küpsiseid, mis tahavad veidi aega seismist.
  • Osta või valmista pärg ja advendikalender.
  • Kirjuta jõuluvanale ja jäta kiri aknalauale.
  • Valmista lastele mõningaid üllatusi juba varakult ette.

Ettevalmistused jõuludeks: detsembri esimene nädal (1.-7. detsember)

See on mugavus, kui saad juba varakult piparkooke näksida ja kõikjal pole vaid väljamüüdud või ülehinnatud advendipärjad, eks? Naudi esimest advendipühapäeva, jalad seinal muinasjutte lugedes. Ära alusta jõuluettevalmistustega enne esmaspäeva, et oleksid nende jaoks hästi välja puhanud.

Ettevalmistused jõuludeks: detsembri teine nädal (8.-14. detsember)

Nüüd võid ärgata naeratus näol kuni teise advendipühapäevani. Oled juba küpsetamisega alustanud ja Su kodu kaunistavad juba mitmed jõulukaunistused. Nii et naudi seda päeva lõõgastudes ja perega aega veetes.

  • Süüta advendipärjal teine ​​küünal.
  • Käi poodides ja paki kingid ära.
  • Jaga jõulukoristus kahte etappi ja kaasa selleks kogu pere. Koristamise esimene etapp: elutuba, magamistuba, töötuba.
  • Planeeri pühadeks koosolemisi.
  • Mine külasta jõuluturgusid.

Lisanõuanne. Kas soovid teada, kuhu jõulukinke peita? Reisikohver, karp, millel on silt "puhastustarvikud", või võib-olla garderoobi ülemine riiul või suletekk, võivad olla suurepäraseks peidupaigaks.

Ettevalmistused jõuludeks: detsembri kolmas nädal (15.-21. detsember)

Jõulupäev läheneb ja samal ajal kui teised on paanikas, et neil on kingitused veel ostmata ja neil pole aega küpsetada, saad kolmandal advendipühapäeval puhata. Kutsu naabrid õhtustama ja küpsiseid sööma. Alates esmaspäevast keskendu oma jõuluettevalmistuste raames järgmistele asjadele:

  • Süüta advendipärjal kolmas küünal.
  • Osta elav jõulupuu ja kaunista see.
  • Viimaste jõulukinkide ostmine.
  • Puhastuse teine ​​etapp: lastetuba, köök, vannituba.
  • Küpseta jõuludeks kook umbes 17.12.
  • Osta kalamari ning kartulisalati ja jõuluprae koostisosad.
Kas teadsid, et Bonami tarne jõuludeks garantii kehtib 21. detsembrini?

Ettevalmistused jõuludeks: detsembri neljas nädal (22.-28. detsember)

Jõuluvana koputab peatselt uksele ja Sul on kõik juba valmis. Hästi tehtud! Ja kui Sa pole jõudnud 100% jõuludeks valmistuda, ära selle pärast muretse. Sa ei ole maailmas üksi! Küpsised ja jõulupraad maitsevad sama hästi, olenemata sellest, kas aknad said pestud või mitte.

Lisanõuanne: vürtsita oma jõulupühi ebatavalise meelelahutusega ja katseta jõulukrakkereid

Korduma kippuvad küsimused

Kust ja kuidas saab jõulukinke odavalt hankida?

Proovi jõulukingitused ise valmistada. Nii säästad mitte ainult raha, vaid need on ka tõeliselt isiklikud ja kenad kingitused. Valmista omatehtud moosi ja pane see ilusatesse purkidesse. Või koo või heegelda midagi. Samuti rõõmustab saajat sõnumiga kaunistatud keraamiline kruus.

Millal jõulukinke pakkida?

Paki kingitused juba aegsasti, et vältida viimase hetke stressi. Ideaalis peaks see olema vähemalt nädal enne jõule. Veendu, et Sul on olemas kõik pakkimiseks vajalikud materjalid. Kui leiad, et midagi on puudu, on Sul piisavalt aega selle ostmiseks.

Millal osta elav jõulupuu?

Lõigatud puid hakatakse tavaliselt müüma novembri lõpus või detsembri alguses. Kui soovid, et Sinu puu püsiks võimalikult kaua värskena, on ideaalne osta see umbes nädal või kaks enne jõule.

Kuidas jõulud rahulikult ja stressivabalt üle elada?

Jõulueelsed ettevalmistused on võtmetähtsusega. Väldi liigset kiirustamist. Koosta eelnevalt nimekiri kingitustest, toidukaupadest ja tegevustest, mida soovid enne jõule ära teha. Jaota ülesanded teiste pereliikmete vahel laiali, näiteks koristamine või kaunistamine. Kõige tähtsam on keskenduda jõulude sisule. Ole koos pere ja sõpradega, hoia peretraditsioone ja keskendu sellele, mis Sulle rõõmu ja ühtekuuluvustunnet pakub.