Valgusketil on komme sõlme minna ja füüsikud on isegi välja selgitanud, miks see nii on. Kõige eest vastutab termodünaamika seadus, millest järeldub, et süsteemi ebakorrapärasus kasvab ja viib loomulikult kaoseni – väidetavalt ei kehti see mitte ainult universumi, vaid ka valgusketi kohta, mis lihtsalt on paratamatult rohkem sassis kui eelneval aastal.
Ära kaota kannatust. Kõigel on lahendus! Anname nõu, kuidas kerida valgusketti nii, et see enam pusasse ei läheks. Samuti anname nõu, kuidas korterit valgusketiga kaunistada ja kuidas seda valida.
Jõulutuled on rõõm. Seda seni, kuni valguskett pole pusasse läinud... Uuri, kuidas neid kõige paremini hoiustada.
1. Võta tool ja keera see tagurpidi.
2. Hakka ketti kaheksakujuliselt tooli kahe jala ümber mässima. Pannes ketti risti üle mõlema jala, väldid selle sõlme minemist.
3. Jätka mässimist kaheksakujuliselt, kuni Sul on umbes 30 cm lahtist ketti alles.
4. Mässi ülejäänud ketiahelad ümber moodustunud ''kaheksa'' keskpunkti ja kinnita ahela ots.
5. Lõpuks torka pistikupesa pakitud ketti, et hoida kõik tihedalt koos ning vältida pusade tekkimist.
Hoiusta oma jõulutulesid efektiivselt, et järgmisel jõulupühal tuleks vähem muretseda.
Kõige halvem viis jõulutulede kokku pakkimiseks on need lahtiselt kasti visata.
Valgusketti saab kaunistusena kasutada aastaringselt.
Lootusetult pusas valgusketi saad asetada näiteks klaasvaasi kaunistuseks.
1. Laota valguskett laiali ja leia üles pistikuots. Tõmba see ettevaatlikult läbi sõlmede.
2. Tegutse aeglaselt ning kannatlikult. Tõmba õrnalt, et vältida kaabli või pirnide kahjustamist.
3. Püüa märgata, kus kett on takerdunud ning tõmba aeglaselt ja ettevaatlikult kaabel sõlmedest ning silmustest välja.
4. Kui valguskett on ikka väga pusas, võta abivahendiks näiteks pliiats või pastakas. Need aitavad Sul silmuseid eraldada, ilma et nööri kahjustaksid.
5. Selleks, et vältida lahtiharutatud tulede taaskordset segunemist, korrasta need ilusti sirgjooneliselt või keri need ümber käe nagu keriksid aiavoolikut.
Bonami näpunäide: Kasuta pusas jõulutulesid uudse jõulukaunistusena. Näiteks aseta valguskett suuremasse purki, et saaksid selle vooluvõrku ühendada. Minimaalse vaevaga saad pilkupüüdva valguskaunistuse ning säästad ennast ja pere asjatust stressist.
Valguskett pole sobilik mitte vaid kuuse jaoks, vaid sobib terve Sinu kodu tuledega kaunistamiseks.
Valgusketi abil saad luua tõeliselt maagilise pühade atmosfääri.
LED-pirnid tarbivad vähe energiat. Saad valida paljude värvide vahel ja need sobivad nii sise- kui ka välistingimustesse. Lihtsalt ära kasuta neid lastetoas või magamistoas, sest nende sinine lainepikkus võib häirida head und.
Klassikalised pirnid paistavad silma eelkõige oma väiksema ostuhinna poolest. Lisaks võib neil olla mõndade jaoks sentimentaalne väärtus, kuna need on kahtlemata säilitanud oma šarmi.
Patareiga valgustuse puhul ei pea Sa muretsema pistikupesa kauguse pärast ning Sulle ei jää jalgu pikka kaablit. Seevastu on patareidel ainult piiratud kasutusiga ja neid tuleb vahetada.
Valgusteid valides eelista neid, millel on lüliti või taimer. Kindlasti lülita tuled ööseks välja, sest see on ökonoomsem ning Sa saad rahulikult magama minna, muretsemata, et jõulupuu süttida võiks.
Vali valguskett vastavalt kuuse kõrgusele.
Valguskett sobib hästi ka jõululauale.
Valged tuled on klassika, nii soojas kui ka külmas toonis. Soe valge toob endaga kaasa hubase tunde ja loob intiimse atmosfääri. See sobib ideaalselt puidust või punase-kuldse värviga rustikaalsete kaunistustega . Jahedas valges värvitoonis valgustid sobivad moodsamatesse interjööridesse. Need sobivad suurepäraselt siniste-hõbedaste või muude jahedamat värvi kaunistustega.
Meeleoluka jõulumeeleolu tagavad värvilised valgusketid, kust ei tohi puududa punane, sinine, roheline ja muud värvid. Iga kodu on värvidega koheselt rõõmsam. Kindlasti mõtle üle, kuidas need sobituvad ka Sinu ülejäänud jõulukaunistusega.
On inimesi, kes ostavad jõulutulesid silma järgi vaadates ja on neid, kes teevad põhjalikuma eeltöö. Kui Sa valid viimase tee, siis Sa eksida ei saa. Spontaanne jõuluketi ostmine lõpeb sageli sellega, et avastatakse, et see on liiga pikk või liiga lühike. Liiga lühike valguskett võib probleemiks tulla, sest see ei kata kogu kuusepuud.
Kuidas siis valgusketti õigesti valida? Lähtu kuuse kõrgusest:
Välitingimustes kasutatavad jõulutuledel peaks olema IP44 kaitse.
IP20 kaitse on siseruumides asuva valgusketi jaoks piisav.