Black Friday | 40 000+ toodet kuni 60% allahindlusega →
10 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

Aiamaja: praktilised näpunäited paigaldamiseks ja korrastamiseks

Kui me mõtleme aiaruumi korrastamise ja sisustamise peale, toetume otsuste tegemisel sageli teiste inimeste kogemustele. Üks selline väärtuslik kogemus pärineb Horvaatia blogijalt Ana in Mamalandilt . Allpool saate lugeda tema nõuandeid ja kogemusi aiamaja valikul, ülesehitamisel ja korrastamisel, mida ta suutis oma vajaduste jaoks maksimaalselt ära kasutada. Alustame koos!

Miks otsustasite valida aiamaja?

Kuigi meil on suur kelder, otsustasime aiamaja panna aeda. Miks? Lihtsalt sellepärast, et meil on mugavam, et kõik aias töötamiseks vajalikud tööriistad on alati käepärast. Maja valimisel otsustasime metallist maja kasuks, sest see tundus meile kõige lihtsamini hooldatav. Nimelt, plastmassist majad kipuvad mõnikord tugeva Dalmaatsia päikese mõjul koolduma ja puidust majad vajavad regulaarset hooldust.
Maja valides veenduge, et sellel on ventilatsiooniavad (suurematel majadel on isegi aken), ja hea on, kui on olemas ka lukk.
Pärast seda, kui olime otsustanud, millist materjali soovime, tuli otsustada, kuhu see paigutada, et valida sobivate mõõtmetega maja. Hiljem oli lihtne valida - valisime materjali ja mõõtmete järgi, ja viimaseks punktiks oli, et see meile ka meeldiks ja see oleks võimalikult keskkonda sulanduv.

Kuidas läks kokkupanek ja korrastamine?

Meie valitud maja oli lihtne kokku panna. See võttis mitu tundi, sest osi on palju, kuid juhised on selged ja neid tuleb täpselt järgida. Pärast maja kokkupanekut oli aeg "loomingulist" segadust korrastada. Mulle on oluline, et kõik oleks korrastatud ja selge, et ma ei raiskaks väärtuslikku aega tööriistade leidmisele.
Puidust tööriistahoidik on suurepärane lahendus suuremate tööriistade (hargid, labidad, vikatid...) ja luudade jaoks ning isegi väiksemate tarvikute, nagu tolmulapp või väiksemad tööriistad, mida saab külgedele konksude külge riputada. Kõiki teisi tööriistu, väikseid esemeid, jalatseid ja tarvikuid soovitan hoida riiulitel.
Madalad metallriiulid sobivad ideaalselt aiakääride, voolikukinnituste, väiksemate tööriistade... st enamiku asjade jaoks, mida aias regulaarselt kasutatakse. Selleks, et paremini ära kasutada maja sees olevat ruumi, soovitan paigaldada vähemalt üks kõrge riiul. Nende puhul pöörake tähelepanu kandevõimele, st maksimaalsele kaalule, mida iga riiul suudab taluda. Sellisele riiulile võib panna kõik suuremad esemed. Mina panen sinna näiteks käsilõikuri, ämbrid, aiakingad ja kastmissüsteemi, mida me kuumadel suvekuudel kasutame (hoiustan seda suuremas plastkastis).

Kas on veel mõningaid lõpunõuandeid?

Kui ruum võimaldab, valige aiamaja, kus on ka veidi vaba ruumi selliste esemete ja mööbli hoiustamiseks, mida soovite kaitsta talviste ilmastikutingimuste eest. Mina panin ühte ossa laste aiaköögi, telgi, õues mängimiseks mõeldud mänguasjad ja jätsin veel veidi ruumi toolide hoidmiseks, mida me talvel aias ei kasuta.