Mid Season Sale | Säästa kuni 50% →
10 € teileRegistreerumineSisselogimineOstukorvMenu

17 nõuannet teambuilding mängude jaoks, mis soodustavad koostööd

Hästi valitud teambuilding mäng köidab ja lõbustab. Kuid see kasu ei ole kaugeltki veel kõik. Regulaarsed meeskonnategevused on suurepärane võimalus edendada kogu meeskonna harmoonilist, tõhusat ja produktiivset koostööd.

Tihti on need lõbusad ja motiveerivad mängud, mis aitavad arendada selliseid oskusi nagu probleemide lahendamine, planeerimine, suhtlemine, aga ka enesekindlus. Saa inspiratsiooni järgmistest nõuannetest meeskonnatöö mängude kohta, mis lõbustavad, toovad kolleegid kokku ja õpetavad neile samal ajal midagi.

Tänu meeskonnatööle parandate kogu ettevõtte omavahelist suhtlemist.

Tänu meeskonnatööle parandate kogu ettevõtte omavahelist suhtlemist.

Vihje nr 1 meeskonnamängude jaoks: Gordiuse sõlm

Mängijad moodustavad ringi, sulgevad silmad ja asetavad käsu peale oma vasaku käe ringi sisse, püüdes püüda kellegi ringis oleva kätt. Seejärel teevad nad sama protseduuri oma parema käega. Kui nad avavad silmad, leiavad nad, et nad on salapäraselt kokku põimunud. Teine faas seisneb inimsõlme lahti hargnemises, ilma oma käsi lahti laskmata, kus nad võivad soovi korral pöörelda, hüpata ja mängijatest üle astuda, kuid ei tohi oma käsi lahti lasta.

Nipp nr 2 lõbusate meeskonnamängude jaoks: Kes ma olen?

Alustage, andes kõigile meeskonnaliikmetele kaardid. Palu neil kirjutada kaardile ühe kuulsa inimese, muinasjututegelase või looma nimi. Palu töötajatel vahetada kaarte ilma, et nad neid vaataksid, ja kleepida need oma otsaette. Seejärel esitavad nad küsimusi, et saada vihjeid, mis aitavad neil kaardil olevat nime ära arvata. Mängu "Kes ma olen?" saab osta ka Bonamist.

Vihje nr 3 meeskonnamängude jaoks: miiniväli

Paigutage juhuslikud takistused õue või suuremasse ruumi ja määrake üks koht finišijooneks. Moodustage rühmad, kus ühel mängijal on silmad kinni seotud ja kaks või kolm teist liiget on navigeerijad. Nad peavad häälkäsklustega juhtima "pimedat" meeskonnakaaslast ümber takistuste finišisse. Kiirem võidab!

Meeskonnamäng: Kes ma olen?

Meeskonnamäng: Kes ma olen?

See mäng pakub palju lõbu!

See mäng pakub palju lõbu!

Vihje 4 meeskonnakoolituse mängudeks: viktoriin

Jagage rühm võistkondadeks või võistelge individuaalselt. Tehke jooksev plaan, kes viktoriini juhib ja valige teema või kasutage näiteks internetist leiduvaid viktoriiniprogramme. Võidab võistkond, kellel on kõige rohkem õigeid vastuseid.

Vihje 5 meeskonnategevusteks: lendav muna

Rühmitage oma töötajad kolme- kuni viieliikmelistesse meeskondadesse. Andke igale meeskonnale kast täis erinevaid esemeid (nõudepesuvahend, kõrred, kleeplint, õhupallid või tualettpaberirull) ja toores muna. Meeskonnad peavad valmistama antud materjalidest kaitsva munapakendi. Pärast ehitamist määravad nad kindlaks kõrguse, millelt muna vabalt alla lasta. Võidab võistkond, kelle muna jõuab tervelt maani.

Vihje nr 6 meeskonnamängude jaoks: põgenemismäng

Põgenemismäng on suurepärane võimalus testida oma meeskonna koostöövõimet ja mõistatuste lahendamist. Meeskond on lukustatud ruumi, kus on ülesanne või mõistatus, mille nad peavad lahendama, et sealt välja pääseda. See mäng nõuab analüütilist mõtlemist, meeskonnatööd ja loovust. Internetist võib leida erinevaid põgenemismängu õpetusi.

Põgenemismängu saab mängida ka õues.

Põgenemismängu saab mängida ka õues.

Kaasa meeskonnamängudesse füüsilised ja meelelahutuslikud tegevused.

Kaasa meeskonnamängudesse füüsilised ja meelelahutuslikud tegevused.

Vihje nr 7 lõbusate meeskonnamängude jaoks: takistusrada

Meisterda õue või siseruumidesse takistusrada, kus on erinevaid väljakutseid, näiteks köite all roomamine, seintele ronimine, rehvide läbimine, üle vee hüppamine jne. Iga meeskond jookseb käsikäes ja peab kogu raja läbimiseks tegema koostööd, aidates teineteist stabiilsusega, ületades takistusi ja läbides raja ühtse üksusena. Kui üks inimene ei suuda rada läbida, ei suuda seda ka kogu meeskond.

Vihje 8 meeskonnategevuste jaoks: jutustage meeskonnalugu

Astuge ringi ja hakake jutustama lugu, mille lõpu panete paika ainult alguses. See võib olla mis tahes. Näiteks võib loo lõpp olla: "Ja siis kukkus ta maha". Jutustage lugu ringis, kusjuures iga osaleja ei tohi öelda rohkem kui kaks lauset.

Vihje nr 9 meeskonnamängude jaoks: seotud käed

Selles mängus seotakse meeskonnakaaslased randmetest kinni ja palutakse neil täita rida ülesandeid. Neile võidakse anda selliseid ülesandeid nagu kingituse pakkimine, klaasi vee valamine või Lego ehitise kokkupanemine. Lisage ajaline piirang, et muuta ülesanne veelgi raskemaks.

Eduka meeskonnatöö aluseks on töökeskkonnast väljumine.

Eduka meeskonnatöö aluseks on töökeskkonnast väljumine.

Ära unusta valmistada mängude kõrvale maitsvaid suupisteid.

Ära unusta valmistada mängude kõrvale maitsvaid suupisteid.

Vihje nr 10 meeskonnamängude jaoks: aardejaht

Kui otsite uudset viisi meeskonnatöö tugevdamiseks, siis on see mäng just teie jaoks. Aardejaht on GPS-mäng, kus meeskonnad asuvad teekonnale, kus nad peavad üheskoos ületama takistusi ja leidma järk-järgult kõik peidetud aarded.

Vihje 11 meeskonnategevuste jaoks: emotikoni lugu

Loo emotikonide nimekiri, et kirjeldada lugu, olukorda töökohal, ametinimetust jne. Jaga meeskond väiksemateks rühmadeks ja lase igal rühmal kindlaks teha, mida emotikoonid tähistavad. See mäng soodustab loovust, meeskonnatööd ja muidugi näitab, kui tähelepanelikud osalejad on.

Nõuanne nr 12 meeskonnamängude kohta: Jenga

Jenga on mäng, mille käigus ehitatakse puuklotsidest torn, paigutades igasse ritta kolm klotsi, kusjuures ridade suund vaheldub. Selle mängu eesmärk on eemaldada puuklotsid alumistelt korrustelt ja luua tippu uued read. Meeskonnaliikmete eesmärk on klotsid edukalt lahti pakkida ja virnastada, ilma et ülejäänud torn laguneks. Meeskond, kelle torn kukub kokku, kaotab.

See on mäng, mis nõuab kogu meeskonnalt väga hoolikat mõtlemist, koostööd ning tõhusat suhtlemist.

Jenga ajal harjutavad kolleegid suhtlemist.

Jenga ajal harjutavad kolleegid suhtlemist.

Võite mängida ka lauamänge.

Võite mängida ka lauamänge.

Vihje nr 13 meeskonnategevusteks: lauajalgpalli turniir

Pidage lauajalgpalli turniiri. Lase kolleegidel paarid ise moodustada või lase meeskonnakaaslastel paarid loosiga tõmmata ja lahingusse astuda.

Vihje nr 14 meeskonnamängude jaoks: filmiõhtu

Vahel on vaja lihtsalt igapäevasemate tegevustega tegeleda, et meeskond kokku viia. Valmistage koos suupisted ja vaadake oma lemmikkomöödiat või telesaateid. Valige välja 3-5 nimetust ja laske kolleegidel oma lemmiku poolt hääletada.

Korralda lauajalgpalli turniir...

Korralda lauajalgpalli turniir...

ja vähem aktiivsete jaoks filmiõhtu.

ja vähem aktiivsete jaoks filmiõhtu.

Vihje 15 meeskonnategevuseks: kaks tõde, üks vale

Kutsuge kõik oma meeskonnaliikmed kokku ja paluge neil kordamööda kolm lühikest fraasi enda kohta öelda. Üks neist peab aga olema vale. Teie kolleegid peavad seejärel ära arvama, milline neist on vale. Nii saate oma kaastöötajate kohta huvitavaid asju teada.

Vihje nr 16 meeskonnamängude jaoks: pime joonistamine

Jagage meeskond paaridesse ja andke igale paarile üks pilt. Üks meeskonnaliige kirjeldab pilti, paljastamata, mis on kujutatud, samal ajal kui teine liige püüab seda kirjelduse põhjal joonistada. Paarid peavad selle ülesande käigus näitama üles tõhusat suhtlemis- ja väljendusoskust.

Vihje nr 17 jõuludeks: salajane jõuluvana

Asjakohane on vaid kirjutada iga töötaja nimi paberile ja voltida see kokku. Pange paberid näiteks mütsi või kasti, segage neid ringi ja laske kolleegidel üks nimi välja tõmmata. Nende ülesanne on osta jõulukingitus inimesele, kelle nime nad tõmbasid. On ütlematagi selge, et nad ei tohi nime avaldada. Kingituspäeval avab iga töötaja oma kingituse ja arvab ära oma "salajase jõuluvana".



Bonami nõuanne!
Korraldage pärast tööd kõigile töötajatele piknik. Meie nõuannetega toidu ja tegevuste osas saab see väga edukas olema!
Jõulude ajal saate korradada salajase jõuluvana.

Jõulude ajal saate korradada salajase jõuluvana.

Korduma kippuvad küsimused

Milline on meeskonnatöö tähtsus?

Meeskonnatööde eesmärk on sageli tugevdada meeskonnavaimu, luua positiivne töökeskkond ja suurendada meeskonnaliikmete motivatsiooni. Regulaarne meeskonnakoolitus aitab ka moraali tõsta:

  • See soodustab sidemete moodustumist ja sotsialiseerumist. Viimane tõstab moraali ja aitab töötajatel tõhusamalt koos töötada, et lahendada töökohal tekkivaid probleeme.
  • See suurendab meeskonna tulemuslikkust. Pärast meeskonnatööde ühist läbimist mõistavad töötajad paremini oma huvisid, tugevaid ja nõrku külgi.
  • Suurendab tootlikkust. Lõbusad meeskonnatöö tegevused võivad aidata töötajatel tõhusamalt suhelda ja õppida hästi koos töötama.
  • Soodustab innovatsiooni ja loovust. Edukas meeskonnatöö aitab kaasa loovamale töökohale, sest inimesed on loomingulisemad, kui nad tunnevad end loomulikuna ja mugavalt.
  • See parandab suhtlemist. Meeskonnatöö aitab inimestel olla üksteisega loomulikumad ja paremini suhelda.

Kuidas korraldada edukas teambuilding?

Eduka teambuildingu aluseks on üheskoos veedetud aeg väljaspool töökeskkonda, et töötajad saaksid tööst eemale. Normaalsest ruumist eraldumine on oluline, sest aju ei keskendu töökoha kohustustele.

Tegevused peaksid olema lõbusad, arendades samal ajal üksikute meeskonnaliikmete oskusi. Eelistatavalt väljaspool nende töörutiini. Jagage meeskonnatöö kahte ossa, töö- ja mittetööalaseks. Tehke programmis segu kohustuslikest tegevustest ja meelelahutusest, kuid jätke ruumi ka lihtsalt istumiseks ja jutuajamiseks.

Ärge kartke kaasata ka teisi kolleege organisatsioonis. Nad saavad tunda, et neil on samuti oluline osa ja osalevad tegevustes palju meelsamini. Pole ju midagi hullemat kui see, kui meeskonnaüritusel osalemine on rangelt kohustuslik ja töötajaid survestatakse tegevusi tegema.

Kava koostamisel mõelge, et füüsilised ja loomingulised tegevused vahelduksid ning ideaalis ei ole see osa teambuildingu lõpetamiseks kohustuslik. Nii tunnevad inimesed end ikkagi meeskonna osana, kuid keegi ei sunni neid midagi tegema.